ЈУ Народна библиотека Будве наставља бесплатне радионице током новембра и децембра и у Петровцу, а које ће се реализовцати у просторијама Основне школе Мирко Срзентић.
Радионица “Читај, истражи, припреми и покажи" коју води наставница Бојана Синановић Спалевић понедјељком од 12.25 – 13.30ч намијењена је дјеци узраста од 12-14 година. Радионица има циљ да оспособи ученике да се несметано изражавају и да богатећи рјечник развијају самопоуздање приликом самосталног излагања. Уз заједнички одабир, наставник који води радионицу и ученици, читаће се и тумачити поезију и прозу, а затим и стварати текстови по угледу на читане. Досадашње искуство у раду са дјецом показало је да се они најбоље
ослобађају и изражавају кроз наступ на сцени, што ће бити коначни циљ ове радионице.
"Будућност баштине" занимљива је радионица чији је циљ да на интересантан начин упозна дјецу са са културним насљеђем Паштровића и Будве. Кроз истраживања старих, анализирања и стварања нових записа, ученици стичу свијест о значају заштите материјалне и нематеријалне културне баштине. Намијењена је ученицима од петог до деветог разреда, а одвијаће се уторком у термину од 12.25ч до 13.30ч, а водиће је наставнице Мила Медин и Ивана Куртовић.
Радионицу "Математика кроз игру" води наставница Шенида Кајевић сваке сриједе од 12.25 – 13.30ч, а намијењена је дјеци предшколског и узраста од 5 – 8 године. Циљ радионице је да дјеци на занимљив начин кроз разноврсне активности буде представљен математички садржај предвиђен за овај узраст и створи могућност да малишани кроз нови приступ стекну нова знања и вјештине која ће им помоћи у сналажењу у разноврсним ситуацијама, као и у навикавању на нови простор, правила и побољшање графомоторичких способности.
“Илуминација” јесте новопокренута радионица у Петровцу у ОШ Мирко Срзентић коју ће водити едукатор проф. Јелена Паповић сваке сриједе почев од 6. новембра у термину од 15.15 – 16.45ч, а намијењена је дјеци узраста од шестог до деветог разреда. Илуминација, заборављена умјетност, јесте средњовјековно осликавање књига са додавањем позлате. Декоративно кроз флору и фауну урађено иницијално слово, на основу античког сликарства осликане стране књига. Управо је циљ бавити се илустрацијом појединих књижевних дјела, јунака књижевних дјела, понајпре из школске лектире. Радиће се у комбинованим техникама, а некад ће се бавити и самим корицама одређене књиге.